23 czerwca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule (5m średnicy i 3 m wysokości) o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.