Dnia 22 czerwca odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej nasi najmłodsi milusińscy.
Niezwykłą przygodę dzieci rozpoczęły od Jura Parku, gdzie powitała ich pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów.
W Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków.
Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni. Mamy jednak nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda.