W ramach spotkań z cyklu „ Poznajemy pasje, zawody, hobby…..” zaprosiliśmy do naszego przedszkola hodowców psów rasowych. Nasi gości – Państwo Żurek, opowiedzieli dzieciom o swojej hodowli, o odpowiedzialności hodowcy psów oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych kontaktów z psami.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jeszcze większym zainteresowaniem cieszyły się dwa pieski, a raczej psy, tj. Aron owczarek niemiecki i Lejdi Czarny Terier Rosyjski, które nasi gości przywieźli specjalnie dla naszych przedszkolaków.
Podczas spotkania zaprezentowano bezpieczną pozycję wobec agresywnych psów, uświadomiono dzieciom, że nigdy nie należy uciekać przed psem. Przedszkolaki już wiedzą, że nie mogą bawić się z psami, których nie znają, nie wolno zwierząt drażnić, ciągnąć za ogon lub uszy.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za bardzo ekscytujące i pouczające spotkanie.