Z cyklu: "Przedszkolaki poznają zawody, pasje i hobby ……".
17 maja 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Sławomirem Kasprowiczem – aktualnie wicemistrzem woj. świętokrzyskiego w tenisa stołowego, którego wielką pasją i hobby jest sport.
Pan Sławomir uprawia wiele dyscyplin sportu, m.in. pływanie, biegi, piłkę nożną oraz tenis stołowy, który to był tematem przewodnim dzisiejszego spotkania.
Nasz gość zapoznał dzieci z zasadami gry w tenisa stołowego. Przedszkolaki uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, odbijania piłeczki rakietką, przebijania piłeczki na drugą stronę. Miały możliwości pod okiem instruktora "zagrania" swojego pierwszego meczu w ping ponga. Dzieci poprzez fajną i atrakcyjną zabawę - jaką okazała się gra w tenisa stołowego rozwijały swoją sprawność ruchową, mogły także przekonać się, że uprawianie różnego rodzaju sportów może przysporzyć wiele radości.
Bardzo dziękujemy Panu Sławkowi za świetne zajęcia i życzymy dalszych sukcesów.