17211877 1836795753246948 7880403511369954220 o

14 marca 2017 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z lekarzem weterynarii Panem Dariuszem Adamczyk oraz asystentem lekarza Panią Moniką Dąbrowską pracującej w Gabinecie Weterynarii w Opatowie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Nasi goście na spotkanie z przedszkolakami przyprowadzili ze sobą kotka "Mańka", który wprawił przedszkolaków w zachwyt. Pan Dariusz opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem musimy myć ręce. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.
Spotkanie pozwoliło dzieciom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu, dzięki czemu może któreś z nich odkryje w sobie predyspozycje, czy pasje związane z leczeniem zwierząt - kto wie ?
Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi i Pani Monice za dostarczenie nam interesujących wiadomości i wspaniałych przeżyć.