3 czerwca przedszkolaki na zajęciach poznawały dzieci z najdalszych zakątków świata. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Afryki. Zapoznaliśmy się z wyglądem dzieci afrykańskich, z ich stylem życia oraz domem. Wybraliśmy się na wycieczkę do serca dżungli aby dotrzeć do murzyńskiej wioski. Na koniec swojej wyprawy po afrykańskim kontynencie dzieci nauczyły się wiersza "Murzynek bambo".
Po powrocie z gorącej Afryki, wyruszyliśmy na zwiedzanie bardzo zimnej i mroźnej Grenlandii, gdzie poznaliśmy Eskimosa oraz jego rodzinę. Podczas wycieczki zbudowaliśmy dom Eskimosa - igloo. Kolejnym dzieckiem, które odwiedziliśmy była mała Japonka mieszkająca w Japonii. Poznaliśmy charakterystyczny dla tego kraju strój – kimono. Swoją wyprawę po świecie zakończyliśmy w indiańskiej wiosce, gdzie poznaliśmy dzieci indiańskie.
Na koniec zajęć dzieci namalowały farbami swoich nowo poznanych kolegów.
Dzieci poprzez te zajęcia nauczyły się, że kolor skóry nie ma wpływu, no to kim jesteśmy i co czujemy. Wszystkie dzieci lubią się bawić i chcą być kochane.