19 maja dzieci wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowanej dla większości maluchów była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.