6 listopada 2015 r. po raz drugi w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci z Punku Przedszkolnego HAHAHA w Opatowie przeżyły niezapomniane chwile. Ich rodzice i rodziny z dumą i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy, które przygotowały dla nich specjalny program artystyczny.

Przedszkolaki już od września oczekiwali chwili kiedy to zostaną oficjalnie włączeni do grona przedszkolaków, a odbyło się to podczas uroczystego pasowania na przedszkolaka oraz starszaka w HAHAHA. Dziewczynki i chłopcy z powagą niezwykłą dla ich wieku uczestniczyli w spotkaniu, na które przybyli ich rodzice, a nawet całe rodziny.

Na uroczystości gościła Pani Bernadetta Bara, która reprezentowała Burmistrza Miasta i Gminy Opatów. Obecni byli także przedstawiciele kierownictwa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, dyrekcja przedszkola w Opatowie oraz nauczyciele przedszkola.

Podczas uroczystości dzieci z grupy maluszków zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Razem ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy starszaków dzielnie zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich ich nauczycielki (pani Ania i pani Wiola): śpiewały piosenki, recytowały wierszyki….

Aktu pasowania na przedszkolaka dokonała osobiście dyrektor Aneta Werońska. Po tym pełnym wrażeń momencie, każdy z dzieciaków otrzymał pamiątkowy order przedszkolaka i odcisnął swój paluszek w kronice przedszkola. Rodzice byli bardzo dumni ze swych pociech i z zapartym tchem obserwowali dzieci grzecznie uczestniczące w tym ważnym wydarzeniu.

Wszyscy pasowani w tym dniu, otrzymali upominki, które stanowiły dowód uznania dla zaangażowania w przygotowanie się do uroczystości i fantastycznego zachowania się dzieciaków. Prezenty dla wszystkich przedszkolaków przygotowali: Rodzice, Burmistrz Miasta i Gminy Opatów – Andrzej Chaniecki oraz Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach – Jerzy Wątroba.

Po części artystycznej, wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na to święto.