3 lutego 2015 r. dzieci z przedszkola HaHaHa, które prowadzi ZDZ w Opatowie, wspaniale bawiły się na Balu Karnawałowym zorganizowanym specjalnie dla nich. Przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, a przedszkolaki nawet przez minutę nie mogły narzekać na nudę. Zabawa trwała kilka godzin, kończąc się wspólnym posiłkiem.

Bal Karnawałowy poprowadził animator zabaw dla dzieci, występujący w stroju klauna. Przedszkolaki też odpowiednio były przygotowane do imprezy i włączyły się w wir zabawy przebrane w fantazyjne stroje.

Karnawałowe harce rozpoczęły się od ciekawej gry, zwanej „zęby”. Po niej wszyscy chętni do dalszej zabawy włączyli się do „pociągu”, którym wyruszyli poznawać kolejne przygotowane na ten dzień atrakcje.

„Ciuchcia” zawiozła przedszkolaków na karnawałową wyspę „Lambadę”, gdzie niezbędne okazało się zatańczenie „Boogi-woogi” w rytm latynoskiej muzyki. Wtedy dopiero mogli zwiedzić teren bajkowej wyspy. Po tej wyprawie nadszedł czas na zabawę w kąciku artystycznym, w którym dzieciaki malowały kolorowanki, wycinały z kolorowego papieru, rysowały i lepiły z ciastoliny.

Niezwykle dużo śmiechu towarzyszyło malowaniu buziek kolorowymi farbkami. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się tworzenie karnawałowych masek, do użycia w dalszej części balu. A nudno na pewno nie było. Dzieci bawiły się z chustą Klanzy, tańczyły „Chu chu ua”, obejrzały balonikowe przestawienie, modelowały balony na kształt zwierzaków, wirowały w „kokosowym tańcu”. Zorganizowany został kącik fotograficzny, zabawa z „liną animacyjną”, „gra z muzyką”.

Ważnym momentem balu była „parada karnawałowa” z udziałem przedszkolaków. Wybrani zostali laureaci w kategoriach najbardziej kolorowego stroju, najbardziej nowoczesnego oraz najbardziej dopracowanego kostiumu. Ogłoszeni zostali także zwycięzcy z najładniejszym makijażem i najpiękniejszą maską. Bardzo miło bawiły się dzieci również podczas konkursu „tańca na gazecie” oraz wspaniale rywalizowały w grze „lot na balonie”.

Po kilku godzinach przedszkolaki zasłużyły na odpoczynek i spożycie wspólnego posiłku w postaci gorącej pizzy. Takich imprez w przedszkolu HaHaHa nie brakuje, dlatego dzieci chętnie spędzają tu czas, ucząc się i bawiąc. A rodzice mają pewność, że ich pociechy w profesjonalnych i bezpiecznych warunkach rozwijają swoje młode umysły i ciała.