W ramach spotkań z cyklu „ Poznajemy pasje, zawody, hobby…..” zaprosiliśmy do naszego przedszkola Pana Damiana Jandę. Pan Damian jest członkiem Opatowskiej Orkiestry Dętej, działającej przy Opatowskim Ośrodku Kultury.
Pan Damian opowiedział dzieciom o instrumencie na którym gra, tj. trąbce, zagrał piosenki znane dzieciom, które same rozpoznawały po fragmencie melodii m.in. „Wlazł kotek na płotek”, „Kaczuszki”, „Stary niedźwiedź”, „Mam chusteczkę”, ale również poważne marsze. Przedszkolaki zapoznały się z zeszytami nutowymi z których korzystają muzycy, próbowały swoich sił w graniu na trąbce, a nawet stworzyły swoją własną orkiestrę, której przewodził nasz Gość. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem jak i super! aktywnością ze strony dzieci.