dyplom1

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Do tej pory w akcji wzięło już udział 2 miliony dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.W roku 2015/2016 w przedszkolach odbywa się VIII edycja programu. Akcja rozpoczęła się 22.X.2015 r. wyjątkowym Dniem Przyjaciół Natury.