W nowym Punkcie Przedszkolnym HaHaHa w Opatowie odbyła się ciekawa, ale także niezwykle pożyteczna lekcja bezpiecznego poruszania się po drogach. Do dzieciaków przybyło specjalnie dwóch funkcjonariuszy policji i jedna policjantka. W atrakcyjny sposób przekazali oni najważniejsze informacje o ruchu drogowym.

Dzieci pod wrażeniem widoku mundurów policjantów z uwagą i skupieniem uczestniczyły w spotkaniu z gośćmi z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Podczas zajęć żywiołowo reagowały na pytania zadawane przez funkcjonariuszy i z ochotą uczestniczyły w zadaniach zorganizowanych specjalnie dla przedszkolaków.

„Szkolenie” pozwoliło dzieciom z Punktu Przedszkolnego HaHaHa w Opatowie poznać wiele ważnych informacji, które umożliwiają bezpieczne poruszanie się po miejskich ulicach i pozamiejskich drogach. A najmłodsi powinni taką wiedzę zdobyć jak najwcześniej, co może uchronić przed groźnymi skutkami dużego natężenia ruchu samochodów i innych pojazdów. Właśnie z tego powodu policjanci odwiedzili przedszkolaków, mimo tego, że w tym wieku poruszają się jeszcze w towarzystwie rodziców lub opiekunów.

Zajęcia z policjantami nauczyły dzieciaki, m.in. w jaki sposób mają przechodzić przez przejście dla pieszych po pasach z sygnalizacją świetlną i bez takich oznaczeń. Poznali także zasady grupowego poruszania się z użyciem tzw. węża, czyli sznura, który znajduje się między parą dzieci, trzymanego w ręce podczas np. wyjść na spacer lub wycieczki.

Policjanci bardzo zaangażowali się w prowadzenie zajęć i zachwycili przedszkolaków, a przy okazji bardzo im zaimponowali. W dodatku funkcjonariusze obdarowali wszystkie maluchy specjalnymi odblaskami. Każdy otrzymał opaskę na rękę oraz odblask w kształcie serduszka. Z pewnością zwiększy to bezpieczeństwo dzieciaków, szczególnie w zbliżającej się porze jesiennej, gdy światło słoneczne nawet w środku dnia może być przytłumione przez chmury.

Dzieci z Punku Przedszkolnego HaHaHa, który od tego roku funkcjonuje w opatowskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, mają organizowanych mnóstwo ciekawych zajęć. Rozwijają one umysły przedszkolaków i pozwalają im w pełni wykorzystać spędzony w przedszkolu czas. Codziennie ich wychowawcy zapewniają im atrakcyjne, w pełni przemyślane i zaplanowane zajęcia i zabawy.

Można w każdej chwili dołączyć swoje dziecko do grupy w Punkcie PrzedszkolnyHaHaHa w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, w Opatowie, przy ul. Konopnickiej 2, nr tel. 15 868 41 56. Więcej informacji na stronie internetowej www.hahaha.edu.pl.